Huawei хоче домовитися з урядами про недопущення шпигунства


Китайська телекомунікаційна компанія Huawei хоче підписати угоди про недопущення шпигунства з урядами, в тому числі з Великою Британією, заявив у вівторок голова компанії, оскільки Сполучені Штати чинять тиск на європейські країни, щоб вони відмовилися від її послуг через шпигунство, пише Reuters.

Вашингтон велів союзникам не використовувати технологію Huawei для створення нових телекомунікаційних мереж 5G через побоювання, що це може стати засобом для китайського шпигунства, обвинувачення в якому фірма спростувала.

"Ми готові підписати угоди про заборону шпигунства з урядами, включаючи уряд Великої Британії, з тим, щоб ми взяли на себе зобов’язання привести наше обладнання у відповідності зі стандартом "без шпигунів і чорного виходу", — сказав Лян Хуа на лондонській конференції.

Раніше повідомлялося, що Huawei подала у федеральний суд в Техасі позов до уряду США через закон, що забороняє американській владі і їх підрядникам купувати продукцію Huawei з міркувань безпеки. У компанії вважають, що обмеження незаконні, оскільки Конгрес США не зміг навести жодних доказів на користь цього рішення.

У грудні 2018-го в Канаді за запитом США затримали дочку засновника Huawei Мен Ваньчжоу за звинуваченням в порушенні санкцій проти Ірану. Після цього у Китаї затримали двох громадян Канади, яких на початку березня 2019 року звинуватили в шпигунстві.

Мен Ваньчжоу подала до суду на уряд Канади. Адвокати Мен стверджують, що поліцейські проводили обшуки і допитували фіндиректорку Huawei з серйозними порушеннями Канадської хартії прав і свобод.


Джерело статті: “https://dt.ua/WORLD/huawei-hoche-domovitisya-z-uryadami-pro-nedopuschennya-shpigunstva-311268_.html”

До того как узнал правду о себе, был правдолюбом. (Б.Крутиер)