Підлеглі Матіоса та САП блокують розслідування корупції в Укроборонпромі, – НАБУ

Керівництво САП публічно наголошує на необхідності активного розслідування розкрадань в сфері оборони, проте їхні реальні дії суттєво відрізняються від озвученого ЗМІ. Фактично, САП саботує розслідування НАБУ.


Про це повідомляє прес-служба НАБУ.


Після відкриття справ за фактами, викладеними у розслідуванні журналістів, НАБУ одразу ініціювало витребування в ГПУ кримінального провадження, яке, ймовірно, містить листування, оприлюднене ЗМІ. Проте без погодження з боку САП це зробити неможливо. Натомість САП майже місяць ігнорує цю ініціативу НАБУ, не вдаючись до жодних пояснень.


Отже, хронологія подій


  • 26 лютого – 5 березня – детективи НАБУ відкривають кримінальні провадження за фактами, викладеними @BIHUS.INFO: листувань, що можуть свідчити про причетність до корупційної схеми екс-першого заступника РНБО та його сина, і яких в НАБУ як не було, так і немає досі (детальніше – https://bit.ly/2VDRJUa).
  • 7 березня – детективи проводять понад 20 обушків, в т.ч. за адресою проживання осіб, згаданих в матеріалах @BIHUS.INFO
  • 12 березня – перший заступник Керівника САП отримує для погодження постанову Директора НАБУ про витребування з Головної військової прокуратури кримінального провадження № 42016110350000102 від 01.04.2016. Того самого, в ході розслідування якого вилучено мобільні телефони Віталія Жукова та Андрія Рогози з листуванням щодо корупції в ДК «Укроборонпром». Досі НАБУ відповіді від САП не отримало.
  • Водночас детективи офіційно звертаються до Головної військової прокуратури ГПУ про надання можливості ознайомитись з матеріалами кримінального провадження № 42016110350000102. У відповідь процесуальні керівники Військової прокуратури надають доступ детективам, але лише до частини матеріалів справи – на 300 аркушах, які не містять листування між Жуковим, Рогозою та іншими можливими фігурантами кримінального провадження.
  • 20.03.2019 – НАБУ знову звертається до САП, направляючи листа з проханням повідомити результати розгляду постанови про витребування № 42016110350000102. Відповіді немає.


Прокурори САП постійно затягують строки погодження клопотання про виїмку речей та документів, що мають значення для розслідування. В результаті звернення до суду за відповідними дозволами на проведення процесуальних дій відтерміновуються.


Процесуальними керівниками у кримінальному провадженні, відкритому за публікаціями BIHUS.info, не надано жодної вказівки, окрім однієї і то – в усній формі: не згадувати у клопотаннях детективів, що скеруються до суду, прізвища Гладковського О.В. та інших осіб, які опубліковані в журналістському розслідуванні.


Ситуація, що склалася, не тільки не сприяє всебічному та об’єктивному розслідуванню фактів корупції в оборонному комплексі, а й навпаки унеможливлює її. Натомість її використовують як інструмент політичного тиску на НАБУ, в тому числі з боку Керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.


Джерело статті: “https://zik.ua/news/2019/04/11/pidlegli_matiosa_ta_sap_blokuyut_rozsliduvannya_koruptsii_v_ukroboronpromi__1549805”

До того как узнал правду о себе, был правдолюбом. (Б.Крутиер)