"Братська могила, або треба ризикувати": Хомчак зробив гучну заяву про бої в Іловайську

Начальник Генерального штабу ЗСУ Руслан Хомчак, який командував силами АТО в районі Іловайська влітку 2014 року, не знає, чому рішення про виведення військ з Іловайського котла було прийнято не відразу.

В інтерв’ю Радіо Свобода він згадав про бої в 2014 році. За його словами, українські військові були оточені в місті вже 25 серпня.

"Чому рішення (про вихід з оточення – ред.) ухвалювалося нагорі так довго, я не знаю. Я, коли в мене вже була ситуація така, коли немає продовольства, коли немає води, елементарного, коли поранених нема можливості вивезти… Першу допомогу надаємо, але їм потрібна більш кваліфікована допомога, і люди вже гинуть від того, що ми безсилі їм чимось допомогти, коли вже в деяких, скажімо, військовослужбовців з’являється панічний настрій, коли ми розуміємо, що або буде братська могила, або треба ризикувати і приймати якісь рішення – тоді я вже прийняв рішення, і ми пішли", — розповів Хомчак.

Новини
"Залишок Радянського Союзу": Хомчак зробив несподівану заяву про Крим

Він відмовився коментувати самі обставини виходу з оточення, заявивши, що чекає фінальні результати розслідування. За словами військового, він не намагався з’ясувати причини зволікання з наказом про вихід.

"Я ж не слідчий, я так само проходжу по кримінальній справі. Я ж живий лишився. Сьогодні питань немає тільки до тих, хто не живий. А всі, хто лишилися живі – до всіх є питання, всім їх ставлять, всіх опитують. Звичайно, я вам скажу, що якби не зайшла Росія... Чому зайшли війська Росії? Тому що, значить, не все виходило в їхніх підрозділів спеціального призначення, які з того боку з нами воювали під виглядом, як ми їх називали, "ополчення" чи ще щось", — додав Хомчак.

Руслан Хомчак

Руслан Хомчак

Уніан

Як повідомляв OBOZREVATEL, раніше Руслан Хомчак розповів, як йому вдалося вивести бійців з оточення ворога під час боїв за Іловайськ влітку 2014 року.

Підпишись на Telegram-канал і подивись, що відбудеться далі!

Читайте всі новини по темі "Бої за Іловайськ" на сайті "OBOZREVATEL".Джерело статті: “https://www.obozrevatel.com/ukr/crime/bratska-mogila-abo-treba-rizikuvati-homchak-zrobiv-guchnu-zayavu-pro-boi-v-ilovajsku.htm”

До того как узнал правду о себе, был правдолюбом. (Б.Крутиер)