В Україні змінили максимальний розмір абонплати за комунальні послуги

В Україні змінили максимальний розмір абонплати за комунальні послуги

В Україні змінили максимальний розмір абонентської плати, яку жителі повинні вносити за користування комунальними послугами.

Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду ще 21 серпня, повідомляє "Судово-юридична газета".Тепер стелею для визначення абонплати служить безпосередня прив’язка до прожиткового мінімуму. Сама абонплата залежить тільки від форми договору з постачальником комунальних послуг; при укладенні колективного договору її можна не платити. Її також можна не платити за газ і електроенергію – за умови укладення індивідуального договору.

Однак у разі наявності абонплати платити все одно доведеться – навіть, якщо користувач був у від’їзді, і не користувався комунальними послугами.

Нагадаймо, з 10 червня в Україні нараховують штрафи за борги з комунальних послуг. Такі зміни передбачені у законі "Про житлово-комунальні послуги". Розмір пені має бути встановлено у договорі з постачальником, а вона нараховується на ту суму, яка утворюється з моменту укладення такого договору.

Штраф не повинен перевищувати 0,01% боргу за кожен день прострочення, а загальний розмір сплаченої пені не може перевищувати 100% від усієї суми боргу. Тим споживачам, які не сплатили вчасно комуналку з причини не виплати субсидій, штрафи нараховувати не будуть.

Деякі норми закону "Про житлово-комунальні послуги", прийнятого у червні 2018 року, набули чинності з 1 травня. Новий закон про ЖКП передбачає як розширення прав споживачів, так і більше обов’язків і більш жорстку відповідальність за комунальні борги.


Джерело статті: “https://molbuk.ua/news/180246-v-ukrayini-zminyly-maksymalnyy-rozmir-abonplaty-za-komunalni-poslugy.html”

До того как узнал правду о себе, был правдолюбом. (Б.Крутиер)