«Слуги народу» мають на меті не добудувати щось до Дня Незалежності, а укласти контракти без тендерів — Загребельська

«Слуги народу» мають на меті не добудувати щось до Дня Незалежності, а укласти контракти без тендерів — Загребельська
«Слуги народу» мають на меті не добудувати щось до Дня Незалежності, а укласти контракти без тендерів — Загребельська

100 млн на святкування, 5 мільярдів — на підготовку до Дня Незалежності. Чому до переліку святкових заходів потрапило будівництво аеропортів та євроколії, і чому угоди на ці роботи укладатимуть без тендерів?

Ухвалений 3 червня законопроєкт №5309 містить виключення до закону про «Публічні закупівлі», завдяки яким деякі будівельні проєкти дозволили проводити за закритою переговорною процедурою, а не на відкритих торгах. Про це пишуть «Наші гроші» з посиланням на поправки до законопроєкту.

Гостя — співзасновниця «Ліги антитрасту», колишня державна уповноважена Антимонопольного комітету Агія Загребельська.

Агія Загребельська: На сьогодні «Слуги народу» всіляко розширюють перелік товарів, робіт і послуг, які будуть закуповуватися в неконкурентний спосіб. Це означає, що у керівника того чи іншого міністерства, або державної компанії в кабінеті зберуться фактично підрядник, або постачальник, і цей керівник. І домовляться між собою вдвох, за скільки той у того купить якийсь товар, підпишуть договір, поставлять на ньому печатки і підписи, і після цього опублікують в «Прозоро». Це величезні корупційні ризики.

Ми повторюємо досвід, який був за часів Януковича, коли ми готувалися до «Євро-2012» без тендерів. І ми пам’ятаємо, скільки коштів було вкрадено, скільки було кримінальних проваджень після цього. На жаль, державний бюджет нічого так і не зміг повернути.

Зараз хтось буде святкувати, а хтось заробляти великі гроші на цьому, і я думаю, через 2-3-4 роки ми побачимо кримінальні провадження.

Зараз ми побачимо, чи толерує Володимир Зеленський подібні корупційні схеми. Тому що за ці дні, поки він не підписав цей законопроєкт, я впевнена, що він мав змогу ознайомитись з величезною кількістю інформації. Чи все ж таки він продемонструє принциповість у боротьбі з корупцією, чи буде толерувати подальші подібні дії своєї команди, а значить і дахувати ці корупційні схеми.

Більша частина цих об’єктів не будуть добудовані до Дня Незалежності. Тобто мета інша — мета полягає в тому, щоб укласти контракти на їхнє будівництво без тендеру. А ось це вони до Дня Незалежності зможуть, завдяки змінам до закону.

hromadske


Джерело статті: “http://antikor.com.ua/articles/467341-slugi_narodu_majutj_na_meti_ne_dobuduvati_shchosj_do_dnja_nezalehnosti_a_uklasti_kontrakti_bez_tenderiv__zagrebeljsjka”

До того как узнал правду о себе, был правдолюбом. (Б.Крутиер)