ДБР відкрило серію проваджень проти командування ЗСУ. Хомчак і Таран не розмовляють – Бутусов

Бутусов вважає, що за те, що відбувається в оборонному відомстві, є відповідальним і президент

Міністр оборони України Андрій Таран і головнокомандувач Збройних Сил України Руслан Хомчак не спілкуються протягом кількох місяців. Про це повідомив 1 лютого у Facebook головний редактор видання "Цензор.НЕТ" Юрій Бутусов.

Об этом сообщает THE Люди

"Головком ЗСУ Хомчак і міністр оборони Таран судяться, не розмовляють і здають один одного у ГБР (Державне бюро розслідувань. – "ГОРДОН") і СБУ: війна через контракти Іл-76, закупівлі "Дзвона", "Фортеці", медицину та інший військовий бізнес", – написав він.

Журналіст уточнив, що спілкування двох керівників припинилося в жовтні 2020 року, і під час спільних заходів вони "уникають навіть вітатися на очах своїх підлеглих".

"Цілковита відсутність контактів і неприхована ненависть один до одного просто паралізували роботу в керівництві оборони країни", – зазначив Бутусов.

За його даними, Міноборони і ЗСУ ведуть між собою "справжні битви".

"Уперше в історії командування ЗСУ відмовляється виконувати цілу серію наказів міністра оборони Андрія Тарана через суд. Згідно із судовими реєстрами, чинні керівники армії головнокомандувач ЗСУ Руслан Хомчак, начальник Генштабу Сергій Корнійчук, екскомандувач медичних сил Ігор Хоменко та командувач Повітряних сил Сергій Дроздов подали в суд проти міністра оборони Андрія Тарана. Офіс президента і сам [президент] Володимир Зеленський не здатні вирішити конфлікт і безпорадно спостерігають за ним уже протягом багатьох місяців", – стверджує Бутусов.

"Найразючішою" він вважає інформацію про те, що, за матеріалами Тарана, "Державне бюро розслідувань відкрило серію кримінальних справ проти командування ЗСУ, розслідують комерційну діяльність військової авіації, держзакупівлі на мільярди гривень, які, на думку Міноборони, містять ознаки корупції або некомпетентності".

Одна з тем, щодо яких, за даними Бутусова, відбувається конфлікт, – використання військової авіації в комерційних цілях. Таран нібито заборонив це, щоб не витрачати ресурс техніки, а Хомчак нібито наполягає, що заборона на комерційні рейси позбавляє армію коштів, які надходять до спецфонду.

Головред "Цензор.НЕТ" вважає, що відповідальність за те, що відбувається, лежить і на Зеленському, і на очільнику Офісу президента Андрієві Єрмаку.

"Це ваша ганьба, це ваш страх говорити правду, ваш страх брати на себе відповідальність. Ви не командири хаосу, ви його створили, і суд між Хомчаком і Тараном, і ворожнеча між військовим керівництвом – це ваш вирок. "Чому Україна не в НАТО?" – це не [президенту США Джо] Байдену треба ставити запитання, а самому собі, пане президенте", – заявив Бутусов.

Тарана призначили міністром оборони України в березні 2020 року.

Хомчак є начальником Генерального штабу – головнокомандувачем ЗСУ із травня 2019 року.


Джерело статті: “http://gordonua.com/ukr/news/politics/dbr-vidkrilo-seriju-virobnitstv-proti-komanduvannja-zsu-homchak-i-taran-ne-rozmovljajut-butusov-1537999.html”

До того как узнал правду о себе, был правдолюбом. (Б.Крутиер)